27. Máj, 2017, Autor článku: Blaho Michal, O webe, Oznamy
Ročník 10, číslo 5

p19039_iconOznamujeme všetkym našim čitateľom a autorom, že ukončujeme vydávanie našeho časopisu. Chceli by sme všetkým poďakovať za prejavenú dôveru a prajeme veľa štastia pri ďalšom odbornom raste.

18. December, 2013, Autor článku: Kremsky Peter, Oznamy
Ročník 6, číslo 12

p16609_iconSlovenský priemysel je motorom ekonomiky. Vytvára pracovné miesta, exportuje, ťahá celé regióny. Každý výrobca viaže na seba ďalšie desiatky menších firiem ako dodávateľov, či v sektore dopravy, služieb a energetiky. Manažéri priemyselných firiem však už roky varujú, že tomuto motoru začína dochádzať palivo. Stále ťažšie hľadajú zamestnancov, najmä však absolventov vysokých škôl. Technické, ekonomické či vyslovene manažérske pozície sú aj najčastejšie hľadané na portáloch personálnych agentúr.
Celý článok »

11. Január, 2013, Autor článku: Amavet, Informačné technológie, Oznamy
Ročník 6, číslo 1

V rámci projektu Junior Internet, ktorý už osem rokov spája mladých počítačových nadšencov, sa aj tento rok uskutoční národná konferencia v Bratislave. Mladí programátori, grafici, blogeri ukážu svoje schopnosti a tí najlepší sa spolu s víťazmi z Poľska, Maďarska a Česka stretnú na sympóziu v Prahe. Vo všetkých hlavných mestách Višegradu sa počas marcových víkendov postupne odprezentujú mladí ľudia, ktorí napriek lákadlám ostali využívať počítač hlavne na sebarealizáciu a tvorivú činnosť. Súťažiaci majú možnosť prihlásiť svoje práce na stránkach www.juniorinternet.sk do 17. februára 2013.
Celý článok »

31. December, 2012, Autor článku: Blaho Michal, Oznamy
Ročník 5, číslo 12

Portál www.posterus.sk prináša čitateľom príspevky už 5 rokov. Za tento úspech vďačíme všetkým autorom článkov, bez ktorých by sme túto métu nedosiahli. Zároveň nás teší zvyšujúci sa záujem čitateľov o náš portál. Všetkým by sme preto chceli zablahoželať všetko najlepšie do nového roku 2013. Veríme, že aj v novom roku prinesieme množstvo zaujímavých informácií. Prajeme vám veľa skvelých nápadov a dúfame, že sa s nimi podelíte aj na našich stránkach.

16. November, 2012, Autor článku: Amavet, Oznamy
Ročník 5, číslo 11

Festival vedy a techniky sa i tento rok uskutočnil v priestoroch Prírodovedeckej fakulty Univerzity Komenského počas novembrového TÝŽDŇA VEDY v dňoch 8. – 10. 11. 2012. Túto súťažnú prehliadku vedecko-technických prác mladých ľudí – žiakov stredných a základných škôl zorganizovala AMAVET za pomoci mnohých partnerov a priateľov, za čo im veľmi pekne ĎAKUJEME.
Celý článok »

10. September, 2012, Autor článku: Blaho Michal, Informačné technológie, Oznamy
Ročník 5, číslo 9

Mnozí z vás v létě natočili video. Pak ale přichází další fáze: zpracování. Jak na to vám přiblíží tématický openMagazin. Z článků v tématickém okruhu je dobrá polovina exkluzivních. Co to znamená? Že tyto články nikde jinde, než právě v tomto čísle openMagazinu, nenajdete. Jde např. o to, jak převádět formáty videa z jednoho do druhého, jak na DVD authoring nebo jak z fotografií vytvořit prezentaci. Ale najdou se i další zajímavé články: Recenze na LibreOffice 3.6, o hrách pro Linux nebo o kolorizaci černobílých fotografií.
Celý článok »

22. August, 2012, Autor článku: Blaho Michal, Oznamy
Ročník 5, číslo 8

Na kterých zařízeních se můžete potkat s Linuxem? A je vám tato informace k něčemu užitečná? Linux kraluje na největších a nejzatíženějších burzovních serverech světa. Zdomácněl ale i na vašich telefonech, tabletech, čtečkách e-knih atd. Prázdninové dvojčíslo openMagazinu je věnováno mobilnímu Linuxu.
Celý článok »

13. August, 2012, Autor článku: Ondášová Elena, Medicína, Oznamy
Ročník 5, číslo 8

Článok sa venuje jednému z možných spôsobov rozvoja rekreačného športu ako efektívneho faktora v predchádzaní civilizačným chorobám a to prostredníctvom činnosti neziskovej organizácie Misia 24, ktorá začala svoju činnosť v roku 2011. Príkladom z praxe chceme prezentovať aplikáciu teórie do praxe a poukázať na potrebu spolupráce rôznych inštitúcií, organizácií, formálnych aj neformálnych združení a miestnej samosprávy.
Celý článok »

13. Júl, 2012, Autor článku: Blaho Michal, Oznamy
Ročník 5, číslo 7

Máte problémy se zavirovaným počítačem? Chcete se zbavit starostí o jeho zdraví a nechcete neustále mít zaplněnou paměť běžícími ochrannými programy? Pak si můžete nainstalovat některou z distribucí Linuxu. Hned v prvním článku tématického okruhu se dozvíte, co je to linuxová distribuce a které jsou oblíbené. V dalších článcích jsou rozebírána jednotlivá desktopová prostředí, jejich výhody a nevýhody.
Celý článok »

21. Máj, 2012, Autor článku: Blaho Michal, Oznamy
Ročník 5, číslo 5

Hudba dokáže většině lidí přinést dobrou náladu a uvolněnou mysl. Proto je téma čísla Audio. Existuje pro Linux zvukové studio, které skladatelé hudby potřebují? Ano, v květnovém čísle najdete obsáhlý článek o nastavení realtimového zvukového serveru. Dále si můžete na počítači zahrát na bicí, baskytaru a další „nástroje“. Lze je i mixovat, uložit a výsledek si přehrát v jednom z přehrávačů. I o něm je jeden z článků.
Celý článok »