V rámci projektu Junior Internet, ktorý už osem rokov spája mladých počítačových nadšencov, sa aj tento rok uskutoční národná konferencia v Bratislave. Mladí programátori, grafici, blogeri ukážu svoje schopnosti a tí najlepší sa spolu s víťazmi z Poľska, Maďarska a Česka stretnú na sympóziu v Prahe. Vo všetkých hlavných mestách Višegradu sa počas marcových víkendov postupne odprezentujú mladí ľudia, ktorí napriek lákadlám ostali využívať počítač hlavne na sebarealizáciu a tvorivú činnosť. Súťažiaci majú možnosť prihlásiť svoje práce na stránkach www.juniorinternet.sk do 17. februára 2013.

„Je naozaj pozoruhodné sledovať projekty stredoškolákov a dokonca aj žiakov základnej školy. Junior Internet je alternatívna pôda, kde sa stretávajú výnimoční ľudia a je veľkou inšpiráciou pre mňa a dokonca aj majiteľov úspešných IT firiem,“ uviedol Michal Valiček, koordinátor ôsmeho ročníku projektu na Slovensku.

V roku 2013 sa bude na súťažnej konferencii Junior Internet bojovať v nasledovných kategóriách:

  • JuniorWEB – webová stránka, služba
  • JuniorERB – webová stránka, služba pre obec, región, samosprávu, školu alebo turistické miesto
  • JuniorDESIGN – počítačová grafika (základné školy – 3 práce, stredné školy – 5 grafických prác)
  • JuniorTEXT – esej na tému “Bezpečný internet” (V súčasnosti už 75 % detí v EÚ využíva internet, tretina z nich pomocou mobilných zariadení. Je však internet dosť bezpečný pre deti a tínedžerov?)
  • JuniorAPP – internetová aplikácia (na sociálnej sieti, prípadne vo flashi) s cieľom popularizovania Európskej únie

Najväčšou zmenou od posledného roku prešla kategória JuniorApp. Autori sa dostávajú do reálnej situácie, kedy získali zákazku od Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku na aplikáciu, ktorá by hravou, vtipnou formou naučila používateľov niečo o Európskej únii, prípadne by vylepšila povedomie v našom euroskeptickom regióne. Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku vyberie tú najlepšiu a autora ocení novým iPadom.

O Junior Internete – súťažná konferencia, ktorá ponúka odrazový mostík pre začínajúcich webových programátorov, grafikov a blogerov. Na podujatí mladí nadšenci predstavujú svoje projekty a ďalšie vízie skúseným odborníkom v úlohách porotcov a prednášajúcich. Každoročne konferencia prebieha vo všetkých krajinách V4 a najlepší sa stretnú na medzinárodnom sympóziu, vždy v inej krajine.

Napísať príspevok